Efektyvus dujų vartojimas

Efektyvus gamtinių dujų naudojimas ne tik mažina sąskaitas už jį, bet ir padeda išlaikyti švarią aplinką ir tausoti gamtą ir gamtos išteklius. Gyventojai, norėdami taupyti gamtines dujas, dažnai neįvertina visų aspektų ar turi klaidingų įsitikinimų, dėl kurių ne tik nesutaupoma, bet netgi priešingai – patiriama didesnių nuostolių. Didžiausia gyventojų sunaudojamų dujų dalis tenka namui ar butui šildyti taigi, siekiant sutaupyti, svarbu efektyviai šildyti patalpas.

Namo sandarumas.

Be jokios abejonės, šildomo būsto sandarumas turi didelės tiesioginės įtakos šilumos sunaudojimui. Siekiant efektyviai naudoti gamtines dujas, ypač svarbu nustatyti problemiškiausias šildomo būsto vietas. Kartais užtenka nedidelių investicijų, kurios padėtų išvengti didelių šilumos nuostolių. Problemiškiausias vietas nustatyti padeda temonuotraukos. Jas atlikus, dažnai aptinkami dideli šilumos nuostoliai tose vietose, kuriose savininkas net neįtarė jų esant. Pagerinus prastą šiluminę atitvarų (sienų, stogo, grindų, langų) varžą iki vidutinės, galima sutaupyti iki 40 % energijos. Rūpinantis būsto sandarumu svarbu nepamiršti ir patalpų ventiliacijos. Blogai ventiliuojamos patalpos drėksta, o šildant drėgną namą kuro sąnaudos padidėja iki 30 %.


Katilo tipas.

Svarbu kuo realiau įvertinti savo poreikius ir pagal tai įsirengti šildymo sistemą, taip pat ir parinkti katilą. Katilų gamintojai, atsižvelgdami į vis didėjančius klientų poreikius, taiko naujas technologijas, siekdami pagaminti kuo efektyvesnius ir labiausiai klientų poreikius atitinkančius katilus. Šiuolaikiniai katilai yra gerokai efektyvesni už savo pirmtakus. Kondensacinių katilų technologija, panaudojant išmetamųjų dujų šilumą, leidžia pasiekti net 111 % naudojamo kuro efektyvumą. Kondensacinė technologija ypač tinkama gamtinėms dujoms, kadangi išsiskiria daug garų.


Katilo galingumas.

Katilo galingumas parenkamas atsižvelgiant į patalpų dydį, karšto vandens ruošimo poreikius. Parenkant katilo galingumą dažnai suklystama, pasirinkus per didelio galingumo katilą. Šiuolaikiniai katilai efektyviausiai dirba, kai visą šildymo sezoną neišsijungia – dirba nors minimaliu režimu. Parinktas per didelio galingumo katilas dirba tai įsijungdamas, tai išsijungdamas. Tokiu atveju didėja kuro sąnaudos, sutrumpėja katilo eksploatavimo laikas.

Padidinus katilo galingumą, komfortą patalpose galima užtikrinti esant ekstremalesnėms lauko sąlygoms, tačiau daugiau sunaudojama energijos, kai lauke normalios sąlygos. Siekiant parinkti labiausiai gyventojų poreikius atitinkantį katilą, verta pasikonsultuoti su specialistais.


Katilo tiekėjo patikimumas.

Renkantis tiekėją svarbu pasirinkti patikimą įmonę, kuri galės užtikrinti greitą ir kokybišką savo katilų priežiūrą. Esant poreikiui, iš patikimo tiekėjo galėsite nesunkiai gauti reikiamų detalių, jis galės padėti sureguliuoti sistemą, atsižvelgdamas į pasikeitusius poreikius.


Šilumos reguliavimas.

Yra trys katilų valdymo būdai. Pirmas – naudojant patalpų daviklius, antras – naudojant lauko daviklį ir trečias – naudojant lauko ir patalpų daviklius. Trečiasis būdas – naudojant lauko ir patalpų daviklius, leidžia pasiekti didžiausią ekonomiją ir komfortą. Dažnai gyventojai nakčiai ar trumpam išvykdami smarkiai sumažina ar visai išjungia šildymą. Vėliau norint sušildyti atvėsusias patalpas ir pasiekti komfortišką temperatūrą sunaudojama gerokai daugiau energijos. Efektyviausiai šiluma taupoma, kai skirtumas yra ne didesnis nei 2°-3°.


Šildymo sistemos priežiūra.

Šildymo sistemos efektyvumui svarbu ne tik tinkamai įrengti sistemą, bet ir tinkamai ją prižiūrėti – eksploatuoti. Skirkite dėmesio ir laiko jos priežiūrai, ypač prieš pradėdami šildymo sezoną, atlikite reikalaujamas procedūras laiku, profilaktiškai iškvieskite specialistus, kurie patikrins sistemą. Šildymo sistemoje susikaupę nešvarumai smarkiai mažina jos efektyvumą.